Кожен рік, у світі проводяться дослідження та виявляють зміни для камер відеоспостереження на основі різних звітів.
У даній статті, ми охоплюємо:
- Сповільнення ринку через COVID 19;
- Камери, що здатні виявити лихоманку;
- Поглиблене вивчення/найбільший технологічний тренд в області ІІ;
- Максимальне зростання розширення;
- Зростання білого світла;
- Напруження між США та Китаєм – NDAA та санкції;
- Недостатня кількість чіпів;
- Закриті хмарні камери;
Сповільнення ринку через COVID 19
Пандемія COVID-19 значно уповільнила випуск камер у 2020 році та багато виробників спрямували зусилля на розробку систем виявлення підвищеної температури та лихоманки. Незважаючи на те, що пандемія практично повністю зупинила “нормальну” розробку та випуск камер, оскільки багато установ працювали з низьким рівнем персоналу або взагалі були закриті, встановлення типових систем спостереження було не головним пріоритетом.
Очікується, що ринок нормалізується в 2021 році, хоча, ймовірно, він буде залишатися дещо повільним, поки вакцини не будуть широко розповсюджені та поки бізнес не почне працювати в більших масштабах.
Камери AI продовжують займати гарні позиції на ринку
Камери з підтримкою AI продовжували набирати оберти ще в 2020 році, випускаючи нові версії, починаючи від низьких (наприклад, супер недорогих камер для сканування обличчя) і закінчуючи висококласними камерами (наприклад, 4K камери AI з метаданими об’єктів). Великі виробники Axis та Hanwha випустили свої перші камери з підтримкою AI
Очікується, що виробники продовжать випускати більш якісну аналітику в 2021 році, із більшою різноманітністю моделей AI. Це, ймовірно, завершить еру покупок камер виключно із роздільною здатністю, та призведе до покупки аналітики AI.
Максимальна роздільна здатність все ще обмежена
Максимальна роздільна здатність камери помітно зросла в 2020 році, але випуски залишаються обмеженими. Hanwha випустили свою камеру 8K / 33MP та Avigilon анонсувала свою серію H5Pro з роздільною здатністю до 61MP (поставки очікуються на початку 2021 року).
Окрім цього, були встановлені обмеження на камери до 8К (33MP) та на більш високу роздільну здатність. Навіть, якщо в 2021 році буде випущено більше моделей даного типу камер, вони, ймовірно, залишаться нішевими через більший розмір та через високий цінник на довгі роки.
Підсвічування білим продовжує зростати
Вбудоване підсвічування набирало обертів у 2020 році, особливо моделі від ряду недорогих виробників, таких, як Tiandy, TVT, Uniview, та продовження серії камер від компаній Dahua й Hikvision.
Однак, незважаючи на постійне зростання, ця тенденція залишається відносно нішевою, обмеженою, найчастіше фіксованими моделями лінз від китайських виробників. Проте, це було проігноровано іншими компаніями. Такими, як Avigilon, Axis, Bosch та Hanwha. Дані компанії взагалі не пропонують продукцію з функцією “підсвічування білим”.
Підсвічування білим має очевидні переваги в деяких програмах, де додавання видимого світла ефективно без додаткових витрат. Крім того, даний функціонал покращує зображення відео.
У 2010 році більшість виробників ігнорували аналоговий функціонал ІЧ підсвічування, хоча це й вважалося помилкою. Однак, більшість компаній виправлись, додавши ІЧ видимого/білого світла у 2020 роках. Все це завдяки вдосконаленню технології зображення, яке покращили за останні десять років.
Напруження між США та Китаєм – NDAA та санкції
Між США та Китаєм напруженість зросла у 2020 році, як загалом (наприклад, дебати щодо походження вірусу COVID 19), так і зокрема в галузі (наприклад, посилення санкцій, введення в дію застереження про внесення чорних списків та посилення контролю за порушеннями прав людини).
Хоча підконтрольний уряду КНР Hikvision вніс політику в індустрію відеоспостереження, дії уряду США протягом останніх кількох років посилили вплив на дані китайські компанії. У США та деяких інших західних країнах відбулося значне зниження купівлі й використання продуктів Hikvision та Dahua.
Кінцевий результат цього ще належить побачити, дехто вважає, що адміністрація Байдена значно пом’якшить обмеження щодо технологій КНР та киатйських компаній.
Брак чипів
Одним із ризиків у 2021 році, є дефіцит мікросхем для камер та реєстраторів. Найбільший у світі постачальник чіпів відеоспостереження, (дочірня компанія Huawei Hisilicon), припинила виробництво чіпів у вересні 2020 року. Позитивним фактором для постачання було створення значних запасів із звітами, що вказують на те, що великі виробники, включаючи Dahua та Hikvision, мають рік або більше для вирішення даної проблеми.
У 2021 році, одним із ключових питань буде те, як виробництво чіпів вплине на галузь. Цілком можливо, що США скасує санкції або Huawei знайде альтернативу, яка згодом підвищить виробництво. Проте багато хто вважає, що ця проблема триватиме ще довгий час, що згодом може спричинити дефіцит та зростання цін для галузі.
Закриті хмарні камери
На відміну від Axis, все ще невеликим але найбільш швидкозростаючим підсегментом є закриті хмарні камери (наприклад, Meraki, Verkada, Rhombus). Це камери, що працюють лише зі спеціальним програмним забезпеченням, яке керується виробником. Прибуток у даному типі моделей камер високий, а інтерес інвесторів сильний. Таким чином, очікується, що продажі в даному сегменті будуть й надалі міцно зростати.