Штучний інтелект, хмарні IT-компанії, роботи та дрони, бездротовий зв’язок 5G, коронавірус та розпізнавання облич – стали темою дослідження для команди видання IPVM. Галузеві фактори, які вплинуть на розвиток відеоспостереження, найближчі 5-10 років представлені у звіті нижче.
Штучний інтелект
Популярність штучного інтелекту зростає з кожним роком. Відеозаписів стає настільки багато, що часто не вистачає людських ресурсів для їх обробки та аналізу. На допомогу приходить штучний інтелект, який автоматизує ці процеси, роблячи системи відеоспостереження більш цінними та збільшуючи попит на них.
Найближчим часом завдяки штучному інтелекту моніторинг у реальному часі значно скоротиться, а кількість пропущених інцидентів зменшиться.
Крім того, більш складна аналітика, така як розпізнавання осіб, відстеження людей через камери, виявлення дрібних об’єктів (зброя, ножі, рюкзаки, ін.), є пріоритетною для багатьох стартапів, що добре фінансуються, в галузі штучного інтелекту, що стимулює інновації та конкуренцію серед існуючих виробників.
Перенесення штучного інтелекту на камери та зниження витрат на обладнання вплинуть найближчим десятиліттям. До 2030 року, а може, й раніше, наявність штучного інтелекту в камерах відеоспостереження стане звичайним явищем для виробників, а VMD на основі пікселів зникне.
Вплив VSaaS на інтеграторів
Зростання хмарного відеоспостереження значно вплине на роль інтеграторів у цих продажах, оскільки кінцевим користувачам не потрібний доступ до продукту через спеціалізовані канали збуту. Провайдери VSaaS можуть легко продавати сервіс та підтримувати клієнтів. Крім того, хмарні системи спростять віддалений моніторинг та обслуговування, що також говорить на їхню користь.
Щоправда, деякі локальні функції інтеграторів, такі як протягання кабелю, встановлення та заміна камер, все ж таки потрібні, але вони менш значущі і вимагають набагато менше навичок.
Хмарні IT-компанії, серед яких найбільш помітні Verkada, Meraki та Rhambus, набирають обертів та збільшують продаж з кожним роком, причому Verkada отримала на розвиток понад 100 млн. доларів.
На думку експертів IPVM, якщо ці компанії досягнуть успіху, вони зможуть суттєво змінити продаж та управління відеоспостереженням загалом.
Зростання попиту на функції VSaaS (безпечний віддалений доступ, хмарне сховище) змушує існуючих постачальників VMS та NVR надавати свої власні хмарні рішення та очікується, що ця тенденція збережеться.
Про перехід до своїх хмарних сервісів, вже оголосили такі великі постачальники VMS, як Avigilon, Milestone і Exacq.
Роботи та дрони
Роботи і дрони у сфері відеоспостереження намагалися досягти успіху, але зазнали невдачі, через що вони залишилися, у кращому разі нішевими рішеннями, а в гіршому – просто поганим жартом, який не всі зрозуміли, зазначають експерти IPVM.
У найближчому майбутньому малоймовірно, що дрони і роботи вирвуться на масовий ринок, але за це десятиліття загальні досягнення в галузі технологій і, можливо, збільшення фінансування, зрештою зроблять ці пристрої відмінною заміною для багатьох сфер, де в охороні використовується жива сила.
Бездротова мережа
Широкосмугове покриті 5G може спростити зв’язок із зовнішніми бездротовими камерами і покращити якість відео для мобільного моніторингу.
Однак мережевим операторам зв’язку ця технологія обходиться дорого, і їх діапазон відносно невеликий, приблизно 1600 метрів, для гігабітної смуги пропускання. Це означає, що, в першу чергу, вплив буде помічено в міських районах з високою чисельністю населення, а в сільських районах зв’язок буде неякісним протягом багатьох років.
Коронавірус
Вплив коронавірусу на відеоспостереження очевидний – значне короткострокове зниження виручки для виробників та інтеграторів, а потім сплеск продажів камер, що вимірюють температуру тіла для обмеженої кількості постачальників, які пропонували спірні та сумнівні технології.
Так, наприклад, у 2020 році розробники компанії TRASSIR запропонували ринку відеоаналітики три продукти для безпеки в умовах пандемії, а саме:
- Модуль Thermal Camera
- Модуль Face Mask Detector,
- Модуль Social Distance Detector.
Майбутнє розпізнавання облич
Позитивною стороною розпізнавання облич є те, що технологія значно покращилася за останні кілька років. Проте, етнічна критика використання технології, яка веде до юридичних заборон, а також епідемія коронавірусу, яка зобов’язує людей носити маски і залишатися вдома, знижують ефективність і потребу в розпізнаванні облич.
До 2019 року інтегратори розглядали розпізнавання облич, як одну з головних тенденцій, але у 2020 році вона зазнала краху.
Проте в Україні модуль розпізнавання облич активно впроваджується у системи безпеки великих торгових мереж та промислових підприємств, а його популярність стрімко зростає.
Перспективи
Зі звіту IPVM випливає, що більшість тенденцій можуть розвиватися по-різному в залежності від безлічі факторів, що виходять за рамки самої галузі. Тенденції, яких не існувало два роки тому, наприклад, виявлення підвищеної температури тіла, можуть стати ще важливішими у найближчі роки.