У світі рівень злочинності зменшився на 10% завдяки використанню систем відеоспостереження в цілях безпеки.
До такого висновку прийшли експерти з США та Великобританії, які провели дослідження про вплив відеоспостереження на рівень злочинності у світі.
Методологія
Дослідження включало метааналіз 162 систем відеоспостереження (CCTV, Closed-circuit television) з різних країн світу, але тільки 80 з них відповідали необхідним критеріям.
80 досліджень CCTV, обраних для метааналізу, включали дані дев’яти країн, що були опубліковані за сорокарічний період – з 1978 по 2018 роки:
- 60% досліджень проводилися в 2000-х роках або раніше: більшість цих досліджень проводилося на системах 15-ти річної давності;
- 75% досліджень метааналізу містять дані з Великобританії та США, а решта з Канади, Південної Кореї, Швеції, Іспанії, Австралії, Норвегії та Польщі.
Результати дослідження
На підставі метааналізу 80 досліджень з дев’яти країн, опублікованих в період з 1978 по 2018 роки, автори виявили, що:
«сукупні дані демонструють, що контроль, за допомогою відеоспостереження, привів до значного зниження злочинності, а його ефекти варіюються в залежності від ряду контекстуальних факторів, включаючи країну дослідження».
Автори також виявили, що злочинність знизилася приблизно на 10% та відзначили, що CCTV відіграло важливу роль у трьох з дев’яти країнах – Великобританії, США та Південній Кореї.
Південна Корея продемонструвала найбільше зниження злочинності, за нею йдуть Великобританія та США.
Дослідження в Південній Кореї показують, що рівень злочинності знизився приблизно на 33% в районах з системою відеоспостереження, хоча, як стверджують автори дослідження, обмежена кількість досліджень викликає побоювання щодо достовірності даних.
В США статистика злочинів за категоріями не показала вплив відеоспостереження на злочини з використанням транспортних засобів. Та не ясно, чи є це взагалі результатом відеоспостереження.
Скептицизм результатів
Але наскільки достовірні ці результати? Ажде в різних країнах могли існувати значні відмінності, і неможливо визначити, чи були інші чинники відповідальними за зниження злочинності.
Крім того, це дослідження фокусується на технологіях 2000-2010 років, коли відеоспостереження було менш потужним, ніж сьогодні.
Технології відеоспостереження швидко змінюються, що ускладнює порівняння тих технологій, що з’явилися ще в 2015 році, з загальнодоступними сьогодні рішеннями.
Новітні технології посилять вплив відеоспостереження
Проте, на відміну від аналізованих старих систем відеоспостереження, сучасна відеоаналітіка, що побудована на основі нейронних технологій, з можливістю виявлення підозрілих дій або розпізнавання небезпечних осіб в режимі реального часу, ймовірно, підвищить ефективність систем відеоспостереження у зниженні рівня злочинності.
Дослідження 2019 року показали, що в найближчі роки з відеоспостереженням в значній мірі будуть інтегровані: технологія комп’ютерного зору (CVT) та розпізнавання облич.
Автори також відзначили, що реалізація CCTV з активним моніторингом, наприклад, моніторинг з використанням відео-стіни або диспетчерської, генерують більший ефект, ніж системи з пасивним моніторингом.
Це дослідження, безумовно, підтримує розвиток відеоспостереження та впровадження відеоаналітики, адже дійсно допомагає у створенні систем безпеки та зниженні рівня злочинності, особливо при використанні на державному рівні.