ActiveSearch
ActiveSearch- система інтерактивного пошуку в архіві на підставі метаданих, отриманих від:
1. Апаратного детектора руху камер:
a) ActiveCam;
b) HikVision;
c) Axis;
d) Beward серії BD;
2.Детектор активності;
3.Детектор активності HD;
4.Апаратного детектора плат відеозахвату;
5.Апаратного детектора пристроїв Lanser;
6.SIMT.
При використанні пошуку в архіві за допомогою системи ActiveSearch є можливість виконати пошук за певний проміжок часу і з певною тривалістю результатів пошуку руху.
ActiveSearch працює з метаданими, отриманими від детектора руху, в яких міститься інформація про те, в який час і в якій області кадру відбувався рух. При роботі з програмним детектором SIMT в метадані так само заноситься інформація про тривалість руху, швидкості і розмірі, що рухається.
У діалозі ActiveSearch є можливість вибрати цікаву для область зображення, в якій необхідно провести пошук руху по архіву.
ActiveSearch +
ActiveSearch + – розширена версія системи ActiveSearch, яка дозволяє здійснювати пошук по архіву за такими характеристиками як тривалість руху, розмір і швидкість об’єкта, що цікавить.
ActiveSearch “перетворюється” в ActiveSearch + в разі використання програмного детектора SIMT.
MultiSearch
Використання технології MultiSearch при пошуку руху в архіві дозволяє істотно скоротити час пошуку. Це досягається шляхом одночасного відображення відразу декількох результатів пошуку. Максимально можливе кількість відображуваних ділянок архіву дорівнює 7.
Heat Maps
Починаючи з версії TRASSIR 3.2, в ПЗ TRASSIR з’явилася так звана “теплова карта” – Heat Maps. Heat Maps працює на підставі інформації, отриманої з метаданих ActiveSearch. Дана аналітика може працювати в 2-х режимах: статичному і динамічному.
Динамічний режим дозволяє накласти на відео в реальному часі колірну шкалу активності рухомих об’єктів.
Статичний режим накопичує “теплові” показники в різних частинах зображення, де була зафіксована активність.
Динамічний режим-відображення активності руху на відео в реальному часі, активується в такий спосіб: ПКМ по каналу, далі “Вид”, далі “Показувати фігури”, далі вибираємо “Теплова карта”. За замовчуванням інтенсивність руху відображається за останні 30 секунд,
Діалог ActiveSearch
Діалог ActiveSearch можна викликати в налаштуваннях каналу, натиснувши на відповідну кнопку, або кліком ПКМ на питання, що цікавить каналу, далі – “Пошук ActiveSearch” (так само діалог ActiveSearch викликає поєднання клавіш Ctrl + M). Інтерфейс діалогу ActiveSearch показаний на малюнку 2.
Інтерфейс складається з області пошуку, списку результатів пошуку і фільтрів пошуку. Так само є кнопка, що дозволяє перемикатися в режим відтворення декількох результатів одночасно (MultiSearch). При перегляді в режимі MultiSearch з’являється можливість вибору об’єкта, що цікавить шляхом кліка по об’єкту мишею. Після кліка буде здійснено перехід на той фрагмент архіву, в якому є запис руху обраного об’єкта.
Є чекбокс «Показувати область руху», при активації якого відображається саме та частина області пошуку, в якій було зафіксовано рух. Також є кнопка «Перейти до архіву», яка дозволяє перейти до перегляду цієї ділянки загального архіву, в якому було детектувати рух даного об’єкта.
При переході в режим теплової карти (статичний режим) з’являється можливість спостерігати «теплові показники» області огляду камери за вибраний проміжок часу. Виходячи з колірної градації візуально можна визначити в яких областях кадру рух було найбільш інтенсивним за вибраний часовий інтервал.
Метадані ActiveSearch
Метадані ActiveSearch зберігаються в папках, які входять в структуру архіву ПЗ ТРАССІР.
Диск, на якому зберігаються метадані ActiveSearch має прапор “motion_search_mark”. На цьому диску відбувається резервування 10 Гб дискового простору для зберігання метаданих. Папки з метаданими ActiveSearch виглядають наступним чином:
Назва папок складаються з префікса “M $” і GUID-ів каналів.
Папки можуть містити всередині наступні файли:
2014-06-26-1403726400_raw_16_16.db – дані MotionSearch для даного каналу.
2014-08-07-1407355200_thumb- файл з картинками превью *.
2014-08-07-1407355200_thumb_index- файл з індексацією превью.
* Кадр превью, яке виникає при наведенні на таймлайн архіву.
Назва файлу даних MotionSearch містить в собі дату і час (в unixtime) події.
За замовчуванням метадані ActiveSearch зберігаються на першому підключеному на запис диску.
У разі, якщо цей диск вилучити з сервера, метадані ActiveSearch почнуть зберігатися на будь-який інший диск (наприклад, на другий). Після того, якщо перший диск знову підключити на запис архіву, метадані ActiveSearch знову будуть збережені на нього, а ті метадані, які були записані на інший диск, будуть недоступні. Можна здійснити «зрощування» метаданих ActiveSearch шляхом перенесення папок.
Особливості роботи з камерами HikVision
Для того, щоб мати можливість використовувати технологію ActiveSearch на апаратній детекторі камер HikVision, необхідно попередньо включити метадані ActiveSearch в веб- інтерфейсі камери.
Особливості роботи з камерами Axis
Для того, щоб мати можливість використовувати технологію ActiveSearch на апаратному детекторі камер Axis, необхідно встановити спеціальний плагін на веб інтерфейсі камери. Архів з плагінами можна завантажити з нашого сайту.
Перш ніж проводити встановлення плагіна необхідно переконатися, що камера не підключена до жодного відеосервери. Версія плагіна залежить від платформи камери:
-ActiveSearchDetector_1_1_armv6.eap – для Ambarella (може знадобитися оновлення прошивки камери).
-ActiveSearchDetector_1_0_mipsisa32r2el.eap – для Artpec4.
-ActiveSearchDetector_1_0_crisv32.eap – для Artpec3
При виборі плагіна для іншої платформи має з’явиться повідомлення про невідповідність плагіна. Після встановлення плагіну камеру необхідно перезавантажити, після чого її можна додавати в ТРАССІР.
Робота ActiveSearch з іншими пристроями
При підключенні камер ActiveCam, Beward серії BD, пристроїв Lanser додаткових налаштувань робити не потрібно. Досить переконатися, що на веб-інтерфейсі пристрою активований апаратний детектор руху, а в налаштуваннях необхідного каналу стоїть галочка в чекбоксі “ActiveSearch”.